wycieczka rowerowa

Wyprawy rowerowe to jeden z lepszych sposobów na zwiedzanie nowych miejsc. Jadąc samochodem najpewniej umknie nam wiele interesujących szczegółów podróży. Piesze ekspedycje dają możliwość dokładnej eksploracji, ale jedynie niewielkiego terytorium. Wygrywa opcja pośrednia – rower. Dwa kółka dają jednocześnie możliwość kontemplacji mijanych pejzaży oraz wolność przemieszczania się z dala od autostrad. A wszystko to w oparciu o zdrową dawkę ruchu. 

Via Verde – co sprawia, że nasze wyprawy są wyjątkowe?

Wybierając się na wyprawę rowerową z Via Verde mamy zagwarantowaną opiekę doświadczonej kadry. Pod ich czujnym okiem przejedziemy dziesiątki kilometrów, szlifując sportową formę. W pełni profesjonalna organizacja pozwoli na totalne oderwanie się od codziennych trosk. Wszystko to za sprawą sprawdzonych ścieżek rowerowych, zagwarantowanych noclegów i posiłków oraz organizacji przewozu bagaży. Dosłownie o nic nie musimy się troszczyć! 

Najmocniejszą stroną aktywnych wojaży z Via Verde pozostaje jednak cudowna atmosfera. My, którzy podzielamy miłość do roweru szybko znajdziemy wspólny język z pozostałymi uczestnikami wyprawy i przewodnikiem. Przyjaźnie zawiązane podczas drogi i odpoczynków mają szansę przetrwać wiele lat. 

Gdzie można z nami pojechać?

Razem będziemy przemierzać rodzime drogi i bezdroża oraz ścieżki rowerowe w malowniczych zakątkach Europy. Niezależnie od tego, czy naszym celem są atrakcje przyrodnicze, czy skarby architektury dojedziemy do nich na dwóch kółkach. 

Krajowe wyprawy rowerowe

Miłośnicy rodzimych pejzaży znajdą coś dla siebie w bogatej ofercie wycieczek rowerowych na Pomorzu, w górach, czy w krainach pojezierzy. Z Via Verde przekonamy się, że nieznane zakątki Polski, takie jak Ponidzie, czy Polesie to magiczne miejsca idealne do eksploracji na dwóch kółkach. Zaś popularne Mazury czy Bieszczady odkryjemy z nowej perspektywy. Rowerowe wczasy możemy potraktować także jako okazję do zrzucenia zbędnych kilogramów (bicykl jest do tego idealny!), wybierając wyprawę „Rowerowy Fit – rowerem po zdrowie”. 

Zagraniczne wyprawy rowerowe

Rower to także świetna alternatywa dla zagranicznych wakacji all inclusive. Odwiedzimy Bornholm, mekkę rowerzystów, sprawdzimy jakość niemieckich ścieżek rowerowych w dolinie Mozeli i Renu, a także przekonamy się o potędze oceanu w Bretanii. W ofercie wypraw znajdą się także nieoczywiste perełki naszego kontynentu, takie jak Słowenia czy estońskie wyspy. 

Via Verde pokaże nam, że podróże rowerowe to prawdziwa wolność. Ze świetnymi pilotami nabierzemy odwagi do przemierzania nie tylko nadbałtyckich ścieżek rowerowych, ale poczujemy, że zamki nad Loarą także są z zasięgu naszej ręki i… dwóch kółek!