pływanie

Osoby, które dość regularnie pływają cieszą się lepszym zdrowiem niż osoby, które rzadko, kiedy spędzają swój wolny czas na basenie.  Wielu osobom może wydawać się, że trudno jest nauczyć się pływać, ale tak naprawdę wystarczy tego chcieć. Przy uczeniu pływania należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki czemu zobaczymy szybciej efekty naszej pracy na basenie oraz będziemy to robić w sposób bardzo bezpieczny, dzięki czemu poczujemy się trochę pewniej na takich akwenach wodnych jak basen. Warto się nauczyć pływać kilkoma stylami, które trochę się od siebie różnią. 

W jaki sposób nauczyć się pływania kraulem?

Podczas nauki tego stylu trzeba pamiętać, aby być wyprostowanym oraz należy mieć obciągnięte palce stóp. Pływając w ten sposób trzeba wykonywać bardzo szybkie wdechy, a powolnie wypuszczać powietrze podczas wydechu. Ręce i stopy powinny naśladować wiosła i nie należy zapominać o naprzemiennym zginaniu i wyprostowywaniu rąk. Pływając kraulem nasze nogi powinny naśladować ruch nożyc, a nasza głowa praktycznie cały czas powinna być pod wodą i powinniśmy ją tylko wynurzać, gdy chcemy złapać oddech. Głowa powinna być skierowana w stronę ręki, która znajduje się częściej nad powierzchnią wody. 

Możesz doczytać: https://szkolarekin.pl/nauka-plywania-kraulem-krakow

O jakich zasadach pamiętać, gdy uczymy pływać się żabką?

Żabka to najpopularniejszy styl, którego uczą się najczęściej osoby dopiero zaczynające przygodę z pływaniem. Przede wszystkim chcąc pływać żabką trzeba położyć brzuch na wodzie poruszając przy tym nogami i rękami.  W tym stylu nogi trzeba naprzemiennie uginać i prostować. Przy żabce należy wykonywać okręgi za pomocą rąk i nóg. Podczas wykonywania tego ruchu dłonie powinny wędrować do wewnątrz. W momencie, gdy chcemy pływać poprawnie tym stylem to należy zanurzać głowę w chwili, gdy kończymy pełny obrót rękami. Później trzeba wynurzyć się, aby złapać oddech. 

Może cię zainteresować: https://szkolarekin.pl/nauka-plywania-zabka-krakow

O czym pamiętać, gdy uczymy się pływać delfinem?

W etapie początkowym nauki tego stylu należy położyć swój brzuch na wodzie i pamiętać o uniesieniu rąk nad głowę, a następnie trzeba je skierować do dołu i do wewnątrz. Biodra muszą być pod wodą i musimy wtedy uderzać nogami. W kolejnym ruchu trzeba uginać ramiona i je później opuszczać w dół i trzeba zginać kolana, aby obniżyć wysokość bioder, dzięki czemu ten ruch będzie bardziej efektywny. Po tym ruchu można wynurzyć głowę, a kolejną czynnością w czasie pływania delfinem jest odchylanie ramion w tył. Można przy tym ruchu także wykonywać odepchnięcia, które najlepiej wykonywać pod wodą wykorzystując do tego swoje dłonie.  Przy zaczerpnięciu powietrza, gdy wynurzamy głowę to powinniśmy także wykonać zamach rękami, aby płynąć po prostu trochę szybciej delfinem.

Koniecznie doczytaj: https://szkolarekin.pl/nauka-plywania-delfinem-krakow