hotel

Któż z nas nie kocha podróżować? Nie dość, że możemy wyrwać się z naszego środowiska i odpocząć od pracy oraz innych obowiązków, to w dodatku zobaczymy nowe zabytki, a może i poznamy inne środowisko. Są osoby, które stawiają na turystykę poza Polską, natomiast my postanowiliśmy skupić się na naszym pięknym kraju i wziąć pod lupę Kielce oraz okolice. Co można zobaczyć? Jak wygląda baza hotelowa w tym miejscu? Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Góry Świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie jest znane przede wszystkim z gór. W naszym kraju jest sporo sympatyków chodzenia i odkrywania górskich tras, więc miłośnicy takiej aktywności z pewnością powinni tu zawitać. Nie można zapomnieć o tym, że jest to świetny sposób na utratę zbędnych kilogramów, ale też niezależnie od wieku na zażywanie świeżego powietrza oraz odpoczynku psychicznego od naszych trosk dnia codziennego. 

Na turystów czeka możliwość wejścia na najwyższy szczyt, czyli Łysicę położoną na wysokości 614m n.p.m. oraz Łysą Górę (594m n.p.m.). Jedną z największych atrakcji jest klasztor na Świętym Krzyżu, w którym można zobaczyć relikwie Krzyża Świętego. Niewielki romański kościółek na tle tak pięknej przyrody robi ogromne wrażenie. Na turystów czeka muzeum, kaplice oraz krypty.

Kadzielnia

To jedno z miejsc, które jednoznacznie kojarzą się z Kielcami. To rezerwat przyrody, który jest położony w malowniczym miejscu. Smaczku dodaje fakt, że jest to teren odkrywkowej kopalni, a można do niego dotrzeć raptem kilkanaście minut z centrum. Zdecydowanie się na wyjście na Kadzielnię to gwarancja pięknych widoków, a sztuczny wodospad tylko potęguje wrażenia.

Ogród botaniczny

Przebywanie wśród natury pozwala człowiekowi na odpoczynek i relaks. Ogród botaniczny w Kielcach znajduje się na wschodnim stoku góry Karczówki. Przy ogrodzie są dostępne miejsca parkingowe, natomiast można też dojechać tutaj komunikacją miejską bądź też zdecydować się na pieszą wędrówkę. Ogród jest bardzo młody i dopiero za kilka lat nabierze on kolorów, co sprawi, że będzie jeszcze chętniej odwiedzaną atrakcją. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie to miejsce o strategicznym znaczeniu dla Kielc, które warto odwiedzić już dziś.

Baza hotelowa w Kielcach

Kielce to potężne miasto, w którym nie może zabraknąć miejsc hotelowych, by odpocząć po całym dniu wrażeń. Jako że sporo osób decyduje się na spędzanie weekendu właśnie w tym mieście, to można zdecydować się na hotel czy też apartament w centrum, jak i też na obrzeżach miasta. Za hotel w centrum w przypadku pokoju 2-osobowego w hotelu dwugwiazdkowym, trzeba zapłacić około 130 zł, natomiast skorzystanie z czterogwiazdkowego hotelu położonym stricte w ścisłym centrum będzie nas kosztować około 230 zł. Obszerną bazę noclegową można znaleźć w internecie pod hasłem hotel kielce.

Oczywistym jest fakt, że czym dalej od centrum, tym ceny będą niższe, więc tak naprawdę to od zasobności portfela oraz od chęci spędzania nocy w danej lokalizacji zależy to, gdzie będziemy chcieli nocować.